KLUB PODRÓŻNIKA
GRECJA KRAJ FILOZOFÓW

Riwiera Olimpijska

Riwiera Olimpijska  - leży we wschodniej części Macedonii nad spokojnym Morzem Egejskim. Region ten słynie z przepięknych, piaszczystych plaż i wspaniałego ciepłego morza.


Wysokie góry Olimpu skutecznie zatrzymują masy chłodnego kontynentalnego powietrza, dzięki czemu słoneczna pogoda jest tutaj pewna. Zielone gaje oliwne, gwarne tawerny, wspaniały ciepły klimat przyciągają jak magnes i kiedy damy się skusić możemy nie tylko poznać fascynujących ludzi, ale i zapoznać się z niezwykłą historią.


Bogata historia tego kraju i warunki klimatyczne decydują o tym, że jest ona celem archeologów i historyków, ale przede wszystkim milionów turystów z całego świata. Wieczorami ze wszystkich okien i drzwi dochodzi radosna muzyka.


A trzeba wiedzieć, że nikt tak nie umie bawić się wspólnie jak Grecy. Mieszkańcy przyzwyczajeni do turystów, chętnie zapraszają na gyrosa z kurczaka, na baraninę i wino. Pomimo wielu miejscowości wypoczynkowych, nie należy obawiać się spotkania z betonowym osiedlem wielkich hoteli. Portowe wioski i miasteczka wypełniają zwykle małe domki, spokojne kempingi, kawiarnie, bary, tawerny, dyskoteki oraz liczne sklepy wszelkich potrzebnych wczasowiczom branży.


Najatrakcyjniejsze kurorty na rivierze: Korinos Beach k/Paralii oraz Paralię - obie położone są nad szeroką piaszczystą plażą i lazurowym morzem. Ponadto zaproponujemy także Leptokarię, międzynarodowej sławy kurort, gdzie jednak plaża nie jest tak atrakcyjna. Platamonas, miejscowość, która zachowała klimat starej, rybackiej wioski, to tutaj znajdują się najlepsze tawerny słynące z owoców morza.


Nei Pori to najmłodszy kurort Riwiery Olimpijskiej, wysunięty najbardziej na południe tego regionu. Nei Pori słynie z najszerszej, piaszczystej plaży. We wszystkich miejscowościach zlokalizowane są liczne tawerny, kawiarnie i restauracje tętniące życiem i muzyką do późnych godzin wieczornych. Jeśli poczujecie się Państwo zmęczeni plażowaniem możecie skorzystać z licznych stacji sportów wodnych: skutery, rowery wodne, windsurfing i żaglówki...

Kreator stron www - przetestuj!