KLUB PODRÓŻNIKA
GRECJA KRAJ FILOZOFÓW

Korfu

Zieleń cyprysów przeplata się ze złotem zbóż i jaskrawymi barwami owocujących gajów pomarańczy i cytryn.Promienie słońca odbijają się w turkusowych, krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego.


Zapach oleandrów i kwiatów pomarańczy, smak mocnej greckiej kawy, śpiew ptaków w konarach drzewi olśniewające białością delikatnego piasku plaże to właśnie Korfu.Kerkira, Makri, Corcyra, Scherza, Drepani – to miasta idealne na wakacyjny wypoczynek.Korfu to królowa Wysp Jońskicho wielu imionach i zawiłej historii.


Zatrzymała Odyseusza, a jej pomocni mieszkańcy wskazali mu drogędo domu. Szekspira urzekła pięknymi zielonymi gajami oliwnymi,które opisał w „Burzy”. Gerald Durrell poświęcił jej swoje najzabawniejszeksiążki.


Docenili jej walory także potężni władcy: Napoleon,cesarzowa Sissi, cesarz Wilhelm II, którzy zaszczycali ją swoimi odwiedzinami.James Bond ratował tu świat z opresji, a książę Karol grywaczasami w krykieta. Wspaniały klimat, piękno przyrody i gościnnośćmieszkańców zadecydowały o rozwoju turystycznym Korfu, obecniejednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w Grecji.


Na zachodnimwybrzeżu wyspy w wyjątkowej scenerii znajduje się Ermones ze żwirowo-piaszczystą plażą poniżej przybrzeżnych klifów i 18-dołkowympolem golfowym wspaniale położonym w dolinie Ropa.Miasto Korfu: półdniowa wycieczka do stolicy wyspy, która zaskakuje ciekawąmieszanką architektoniczno-kulturową. Spacerując wąskimi uliczkami trudno uwierzyć, że jest się w Grecji

Kreator stron www - przetestuj!